Wymodlone dzieci

Za wstawiennictwem m. Kazimiery Gruszczyńskiej rodzice proszą o łaskę poczęcia dziecka i o szczęśliwe narodziny.Obecnie trwa nowenna niedziel przygotowująca do 96. rocznicy śmierci Czcigodnej Służebnicy Bożej. Jest to zarazem modlitwa o jej rychłe wyniesienie do chwały ołtarzy. Łaska poczęcia dziecka i szczęśliwe narodziny to jedna z najczęstszych intencji omadlanych przez duchowe córki Czcigodnej Służebnicy Bożej m. Kazimiery Gruszczyńskiej, z założonego przez nią Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek od Cierpiących. W ciągu ostatnich dziesięciu lat w ten sposób wyproszonych zostało ponad dziecięcioro dzieci.


- W jednym przypadku poczęły się nawet bliźnięta. To pokazuje, jak bardzo skuteczna jest nasza matka w sprawach dotyczących nienarodzonego życia. Ludzie proszą też o duchową interwencję w ziązku z zagrożeniem ciąży, taka sytuacja dotyczyła m. in. Ludwisia. Nie dawano żadnych szans na jego przeżycie, chłopczyk urodził się zdrowy, a w rodzinie nazywają go Cudem - mówi s. Lucyna Czermińska CSFA, wicepostulatorka procesu beatyfikacyjnego Kazimiery Gruszczyńskiej. - Mamy zasadę, że jeśli modlimy się o poczęcie dziecka, to również otaczamy dzieciąko i jego matkę codzienną modlitwą za wstawiennictwem matki Kazimiery, prosząc o szczęśliwe narodzenie - dodaje.

Opowiada o przypadku rodziców, którzy po tym, gdy na świat przyszła ich chora córeczka i zmarła po kilku dniach na skutek wad genetycznych, usłyszeli od lekarzy, że nigdy nie urodzi im się zdrowe dziecko. Rodzice się nie poddali i z intencją błagalną o dar potomstwa pojechali do Fatimy. - Urodziło im się dwoje zdrowych dzieci, które omadalałyśmy do dnia narodzin - zaznacza s. Lucyna.

Nowenna niedziel

Obecnie trwa nowenna przygotowująca do kolejnej rocznicy śmierci Czcigodnej Służebnicy Bożej m. Kazimiery Gruszczyńskiej. - 17 września br. minie 96 lat od jej śmierci. Prawie całe swoje życie zakonne spędziła w domu Generalnym Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek od Cierpiących w Warszawie przy ul. Wilczej 7, podejmując wiele inicjatyw charytatywnych. W ostgatnich dniach przed śmiercią przebywała w rodzinnych Kozienicach, gdzie w opinii świętości odeszłą do Pana w święto Stygmatów św. Franciszka 17 września 1927 r. około godz. 13.00. Przygotowując się do obchodów kolejnego wspomnienia śmierci naszej matki, w domu generalnym podjęłyśmy modlitwę w dziewięć niedziel, do uczestnictwa w niej zapraszamy wszystkich - podkreśla s. Lucyna Czermińska CSFA.

Nowenna została zainaugurowana 16 lipca. Przez dziewięć kolejnych niedziel uczestnicy Mszy św. w kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Warszawie przy ul. Wilczej 7 podczas głoszonych kazań poznają życie i dzieło Kazimiery Gruszczyńskiej, to, jak realizowała drogę do świętości.

Całe swoje życie oddała cierpiących, sama doświadczając krzyża cierpienia fizycznego, jak również upokorzeń, oszczerstw, pomówień. Jej przykład uczy, jak nieść pomoc innym i jak z Jezusem przeżywać osobiste trudności.

Niedzielne Msze św. w kaplicy sióstr w ramach nowenny sprawowane są o godz. 8.30 i 11.30.

Msze św. o beatyfikację m. Kazimiery Gruszczyńskiej są sprawowane też każdego 17. dnia miesiąca w domu generalnym zgromadzenia w Warszawie, ale również w Podkowie Leśnej i Kozienicach.

W Kozienicach znajduje się sarkofag matki Kazimiery, przy którym przybywa podziękowań i prośb w formie wotow. - Ludzie, dziękując za otrzymane łaski, przesyłają medaliki, różańce, broszki, łańcuszki, obrączki itp. Umieszczamy je w gablocie przy sarkofagu matki. Niestety, ludzie, dziękując, bardzo często nie ujawniają intencji wysłuchanej prośby - ubolewa s. Lucyna.

Intencja o beatyfikację znanej mieszkanki Kozienic towarzyszyła też tegorocznej pielgrzymce z Kozienic na Jasną Górę. Modlono się poczas niej również o błogosławieństwo Boże na czas misji parafialnych, które będą głosić w kozienickiej parafii Świętego Krzyża ojcowie redemptoryści. Misje zakończą się 17 września, w dzień narodzin dla nieba matki Gruszczyńskiej.

Przybywa wotów

- Podczas jednego z ostatnich moich pobytów w Kozienicach spotkałam matkę, ktora z pomocą m. Kazimiery prosi o uzdrowienie życia duchowego dla swoich córek - zaznacza s. Lucyna Czermińska. Prośby polecane Panu Bogu przez wstawiennictwo m. Gruszczyńskiej dotyczą także m. in. uwolnień duchowych, uwolnień ze zniewoleń okultystycznych, odzyskania zdrowia fizycznego czy znalezienia pracy.

Polecane intencje duchowe córki m. Kazimiery Gruszczyńskiej omadlają codziennie w nieustannej nowennie. Prośby o modlitwę i informacje o otrzymanych łaskach możen przesyłać listownie na adres: Postulacja Służebnicy Bożej Kazimiery Gruszczyńskiej, ul. Wilcza 7, 00-538 Warszawa, lub e-mailem: matkakazimiera.franciszkanki@gmail.com.

Matka Kazimiera Gruszczyńska założyła Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek od Cierpiących z polecenia bł. Honorata Koźmińskiego. Dekret o heroiczności jej cnót podpisał Papież Franciszek 9 kwietnia zeszłego roku. Do beatyfikacji potrzebny jest cud otrzymany przez jej wstawiennictwo.

- Choć mamy wiele świadectw o orędownictwie m. Kazimiery, to jednak nie została jeszcze wybrana łaska mająca niepodważalne znamiona cudu. Dlatego modlimysię o nią i zachęcamy wszystkich do polecania swoich spraw Panu Bogu przez pośrednictwo naszej matki założycielki. Ona chciała "Jezusową miłością ogarniać wszystkich", i to czyni również po śmierci - mówi z przekonaniem s. Lucyna Czermińska.

Źrodło: M. Bochenek, Wymodlone dzieci, w: Nasz Dziennik nr 190/2023, 18.08.2023, s. 8.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz