Modlitwa o uproszenie potrzebnych łask za wstawiennictwem Matki Kazimiery Gruszczyńskiej

Boże, najlepszy Ojcze, bądź uwielbiony za powołanie Kazimiery Gruszczyńskiej do służby w Kościele. Ona wielkodusznie odpowiedziała na otrzymany dar i stała się matką nowej rodziny zakonnej. Pełna obecności Ducha Świętego, na wzór Chrystusa niosła pomoc i pociechę chorym, cierpiącym i strapionym.
Pokornie Cię proszę, Boże w Trójcy Świętej Jedyny, udziel mi za jej przyczyną łaski... i spraw, aby dostąpiła chwały ołtarzy we wspólnocie Ludu Bożego. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Imprimatur: Bp Henryk Tomasik, Radom, 7 marca 2013 roku, L. dz. 217/13.

Prośby o modlitwę i informacje o otrzymanych łaskach prosimy kierować na adres:

Postulacja Sł. Bożej Kazimiery Gruszczyńskiej 
ul. Wilcza 7, 00-538 Warszawa

e-mail: matkakazimiera.franciszkanki@gmail.com 
lub lucynacz@o2.pl 

tel. 512-485-186
***

Świadczenie innym dobra z miłością było dla Matki Kazimiery Gruszczyńskiej czymś oczywistym i tak dzieje się do dziś. Już ponad 80 lat wierni, kapłani, siostry w modlitwie powierzają jej swoje troski, kłopoty zdrowotne, rodzinne, zawodowe, osobiste, i proszą o pośrednictwo u Boga. Pierwsze świadectwa skuteczności jej orędownictwa są jeszcze za jej życia. Mecenas Walerian Strzałkowski w swoich wspomnieniach zapisał: "Spełniając zlecenia Matki Gruszczyńskiej w sprawach Zgromadzenia, stwierdzić muszę, że doznawałem nadzwyczajnej skuteczności jej modłów u Boga, odnosiłem wrażenie, że każda myśl Matki była 'tchnieniem z góry'. Stąd też dla Niej miałem nadzwyczajną cześć, uważając ją za postać 'szczególnie umiłowaną przez Boga'". W czasie uroczystości pogrzebowych dwie osoby doświadczyły jej pomocy w sprawach zdrowia. W niedługim czasie po śmierci Założycielki siostry odnotowały świadectwa uzyskania łaski zdrowia przez chorych, którymi się opiekowały i polecały ich zdrowie Matce Kazimierze.

Dokumentacja łask za wstawiennictwem Kazimiery Gruszczyńskiej aktualizowana jest na bieżąco. Zawiera świadectwa uzyskania przede wszystkim łaski zdrowia przez osoby proszące o jej orędownictwo, ale także o pomoc w załatwieniu trudnych spraw osobistych, pomoc w uwolnieniu od duchowych zniewoleń. Podziękowania za: uzdrowienie z guza mózgu, ciężkiej choroby jelit, za odzyskanie słuchu, za uratowanie nóg od amputacji, za szczęśliwy przebieg operacji tętniaka aorty, nowotworowego guza płuc, tętniaka mózgu, powrót syna do domu, poczęcie dziecka, szczęśliwy poród, za poprawę zdrowia, znalezioną pracę, za uwolnienie z cierpienia duchowego - to tylko niektóre z przesłanych słów wdzięczności.

Zachęcamy wszystkich, a w szczególności tych, których dotyka cierpienie fizyczne, moralne, duchowe oraz osoby oddające się posłudze chorych do polecania Bogu swoich intencji przez wstawiennictwo Sługi Bożej. Polecane prośby są omadlane codziennie przez siostry w nieustannej nowennie odprawianej za wstawiennictwem Matki Kazimiery.

(W: Z Kozienic, ku chwale ołtarzy. Droga do świętości Sługi Bożej Kazimiery Gruszczyńskiej, Kozienice 2015)

1 komentarz:

  1. Anonimowy12.10.22

    Proszę o szturm do Tronu Niebieskiego za moją córkę Katarzynę i wnuki Jasia i Marysię prosząc o Łaskę i Miłosierdzie dla nich.

    OdpowiedzUsuń