Dokumenty procesowe Sł. Bożej Kazimiery Gruszczyńskiej przekazane Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych

Uroczysta sesja zamknięcia procesu beatyfikacyjnego Sł. Bożej Kazimiery Gruszczyńskiej odbyła się  27 czerwca 2014 r. w kościele pw. Świętego Krzyża, w Kozienicach. Podczas sesji zamknięcia cały materiał procesowy dotyczący Sł. Bożej został przedstawiony ks. bp. Henrykowi Tomasikowi, który po stwierdzeniu autentyczności przedstawionych akt, podjął decyzję o definitywnym zakończeniu procesu Matki Kazimiery Gruszczyńskiej. Siostra postulator, Lucyna Czermińska, została upoważniona specjalnym pismem do przewiezienia materiału procesowego do Watykanu i przekazania ich w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Odpowiednio przygotowane akta, zabezpieczone i opatrzone pieczęciami lakowymi zostały umieszczone w dwóch drewnianych skrzyniach. Każda ze skrzyń ważyła ok. 80 kg.
Datę przekazania dokumentów w Kongregacji ustalono na dzień 15 września, w Święto Matki Bożej Bolesnej, na godz. 9.30. Pomocą w przewiezieniu akt do Rzymu służył nam ks. dr Antonio Panaro – prefekt Misyjnego Seminarium Redemptoris Mater w Warszawie. Z uwagi na ciężar skrzyń prosiłyśmy panów pracujących przy remoncie naszego domu o pomoc w załadowaniu ich do samochodu. W Zgromadzeniu, siostry podjęły modlitwę o szczęśliwą podróż i bezpieczne przewiezienie tego cennego „ładunku”. Dzięki modlitwom, zawierzeniu Opatrzności Bożej i ogromnej życzliwości ks. Antonio, dokumenty bezpiecznie dotarły do Wiecznego Miasta.
Na Watykanie sprawę „pilotował” ks. prałat dr Albert Warso, kapłan z diecezji radomskiej, pracujący w Kongregacji Nauki Wiary, który służył nam radą w organizowaniu spotkania i przyczynił się do budowania klimatu życzliwości dla naszego procesu na etapie diecezjalnym, a teraz przeniesionego bezpośrednio do Stolicy Apostolskiej. Całe przedsięwzięcie wspomagał ks. Rafał Mosior, studiujący i mieszkający w Rzymie, służąc swoją pomocą przy przenoszeniu skrzyń, dokumentując to wielkie wydarzenie na zdjęciach, a przede wszystkim omadlając z nami te wszystkie ważne wydarzenia. Dzięki staraniom ks. Alberta Warso, 15 września o godz. 7.15 w Kaplicy Klementyńskiej na Watykanie została odprawiona Msza św. o łaskę beatyfikacji Sł. Bożej Matki Kazimiery Gruszczyńskiej (celebrował ją ks. Albert z ks. Rafałem), w której uczestniczyły: Matka Generalna, Jolanta Milanowska, przełożona domu sióstr franciszkanek w Rzymie, s. Zofia Wołosiuk, s. Bernadeta Sieńczyk – pracująca w Rzymie i s. Lucyna Czermińska.
Po Eucharystii skrzynie z dokumentami zostały przetransportowane do Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. W oficjalnym przekazaniu dokumentacji procesowej Sł. Bożej uczestniczyli: Urzędnicy Kongregacji Kanonizacyjnej, ks. prałat dr Albert Warso, ks. Rafał Mosior, Matka Generalna Jolanta Milanowska, s. Bernadeta Sieńczyk oraz siostra postulator Lucyna Czermińska. O 9.30 wszyscy zostali zaproszeni przez Mons. Giacomo Pappalardo do kancelarii, gdzie dokumentacja procesu Matki K. Gruszczyńskiej została oficjalnie przekazana Stolicy Apostolskiej oraz spisany protokół przekazania akt. Po zakończeniu formalności związanych z oddaniem dokumentów, obecni kapłani wraz z siostrami spotkali się jeszcze na chwilę z o. Bogusławem Turkiem – podsekretarzem stanu w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.
Z serc przepełnionych radością i wdzięcznością, za wielkie rzeczy, które uczynił nam Pan płynie ku Niebu Te Deum.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz