Taka dusza warta „rozgadania”…

Tymi słowami w dniu 22 września 1927 r. zwracał się ks. Adam Wyrębowski do zebranych na pogrzebie Matki Kazimiery Gruszczyńskiej, gdy mówił o Jej życiu. Dziś obchodzimy 166 rocznicę urodzin Sługi Bożej. Nikt, poznając bliżej życie, działalność i nauczanie Matki, nie ma wątpliwości, że Jej osoba warta jest „rozgadania”. Świętując dzisiejszy dzień, dziękujemy za Matkę Kazimierę Gruszczyńską, Jej powołanie, zaangażowanie w służbę Kościołowi, za Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek od Cierpiących, a przede wszystkim za święte życie, które dla każdego może być drogowskazem na drodze do Nieba. Jednocześnie wyrażamy to wielkie pragnienie, by Matka jak najszybciej dostąpiła chwały ołtarzy; by poznał Ją cały świat.

W Warszawie, w Domu Generalnym odbyły się „centralne” uroczystości związane ze świętowaniem urodzin Sługi Bożej. O godz. 11-stej w kaplicy pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy ul. Wilczej, Mszę św. o rychłe wyniesienie Matki Kazimiery do chwały ołtarzy sprawował ks. prałat dr Albert Warso – postulator na etapie rzymskim procesu Matki. On także wygłosił okolicznościowe kazanie, w którym ukazał osobę Kazimiery Gruszczyńskiej, jako kobietę mężną, o niezłomnej wierze, pełnej hartu ducha i nieugiętej w służbie Bogu, bliźniemu i dążeniu do świętości. Jak podkreślił Ksiądz Prałat, nie potrzeba nam szukać nadzwyczajnych patronów na nadchodzący Nowy Rok. Tą Patronką jest bowiem Sługa Boża Kazimiera Gruszczyńska.

W czasie popołudniowego spotkania Ksiądz Postulator przedstawił przebieg procesu, ukazując nowe zadania, jakie z tym etapem są związane. Podkreślił wagę modlitwy o beatyfikację Matki, troskę o szerzenie sławy świętości, wypraszanie łask za Jej wstawiennictwem. Ten obowiązek musi być bliski sercu wszystkich, którzy pragną rychłego wyniesienia Matki Kazimiery na ołtarze.

W godzinach wieczornych siostry spotkały się, by kolejny raz podjąć refleksję nad życiem, nauczaniem swej Założycielki, nad przesłaniem jakie pozostawiła.

Dodatkową radością dla nas wszystkich i prezentem urodzinowym dla Matki Kazimiery Gruszczyńskiej była Eucharystia sprawowana przez ks. kan. Jana Zielińskiego w kościele Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła przy ul. Domaniewskiej w Warszawie, o łaskę beatyfikacji Sługi Bożej Matki Kazimiery Gruszczyńskiej. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz