Ze Sł. Bożą Matką Kazimierą do bł. Honorata Koźmińskiego

   W dniach 28 czerwca – 2 lipca 2015 roku miała miejsce 10. już, jubileuszowa Pielgrzymka Honoracka. Śladami kapucyna, Błogosławionego Ojca Honorata Koźmińskiego, Współzałożyciela wielu zgromadzeń zakonnych, między innymi naszego Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek od Cierpiących powędrowała grupa około 90 pątników z Zakroczymia do Nowego Miasta.
     Ten piękny, błogosławiony czas rekolekcji w drodze był czasem dotykania, odkrywania i zatapiania się w Tajemnicy Radości, która była myślą przewodnią tejże wędrówki. Każdy dzień Pielgrzymki był zagłębianiem się w doświadczenie Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie, Nawiedzenia Świętej Elżbiety, Narodzenia Pana Jezusa, Ofiarowania oraz Znalezienia Jezusa w świątyni.. nowe spojrzenie na te wydarzenia dawały nam odniesienia tematu drogi powołania, drogi czystości, drogi ubóstwa, drogi posłuszeństwa i drogi wspólnoty odpowiednio do przeżywanych tajemnic.
     Opiekę duchową, jak też organizacyjną nad całą grupą sprawują bracia Kapucyni oraz siostry i bracia z różnych zgromadzeń Rodziny Honorackiej.  Nasze Zgromadzenie Sióstr Franciszkanek od Cierpiących zgodnie z charyzmatem służyło pomocą medyczną. Na szlak Pielgrzymki Honorackiej w tym roku wyruszyło 7 naszych sióstr – odpowiedzialne za posługę – s. Renata K. i s. Dorota K. oraz 5 sióstr juniorystek – s. Maryna, s. Renata, s. Asia, s. Joanna i s. Paulina. Siostry posługiwały na trasie, na postojach, a w sposób szczególny na noclegu, kiedy to po całym dniu dotykało wszystkich doświadczenie niemocy, braku sił czy bólu.
     Czas Pielgrzymki to także możliwość wzajemnego poznawania się, jaką miały także Siostry ze Zgromadzeń Tej Rodziny. Był czas, aby powiedzieć kilka słów także o swoim Zgromadzeniu. Przedstawienie Zgromadzenia Franciszkanek od Cierpiących odbyło się w formie dialogu przeprowadzonego między s. Renatą i s. Dorotą. Siostry wspólnie zaprezentowały Współzałożycielkę naszej Rodziny Zakonnej – Sługę Bożą Matkę Kazimierę Gruszczyńską, której pragnieniem serca, była ofiarna i pokorna służba Jezusowi w człowieku cierpiącym. Siostry przedstawiły ważne etapy życia Matki Kazimiery, zachęcając także do wspólnej czy osobistej modlitwy za wstawiennictwem Sługi Bożej.
Symbolicznie, z troską nie tylko o ciało, ale także o ducha, ku przypomnieniu o Matce Kazimierze każdy z pątników otrzymał strzykawkę, w której ukryta była myśl Matki wraz z Jej obliczem. Kilka słów o Naszej Założycielce mogli także usłyszeć Księża, którzy gościli nas na terenie swych parafii. Ich także obdarowałyśmy strzykawkami, zostawiając także obrazki Sługi Bożej.

     Wierzymy, że ten, kto za przyczyną Matki Kazimiery prosi Boga w danej intencji zostanie wysłuchany i pocieszony zgodnie ze Świętą Wolą Boga Najwyższego.
(relacja siostry juniorystki)
Sługo Boża, Matko Kazimiero Gruszczyńska – wstawiaj się za nami…Brak komentarzy:

Prześlij komentarz