170. rocznica urodzin Matki Kazimiery w Kozienicach

        31 grudnia to dzień wdzięczności za dar osoby Kazimiery Gruszczyńskiej, naszej Matki Założycielki i rodowitej kozieniczanki …
        W dniu 170 rocznicy jej urodzin, w kościele pod wezwaniem św. Józefa w Kozienicach, w miejscu jej urodzenia, dziękowałyśmy razem z licznie zebranymi wiernymi przychodzącymi do naszej kaplicy, za dar i przykład jej życia, za wzór dany nam w jej osobie. Po uroczystej Mszy świętej na zakończenie roku, o godz. 18.00 rozpoczęliśmy adorację, w czasie której wsłuchiwaliśmy się w słowa Matki Kazimiery Gruszczyńskiej i rozważaliśmy jak dostrzegać i kochać Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie i obecnego w każdym człowieku…

Ona to bowiem mówiła: „ Z wyjątkiem tabernakulum, gdzie mieszka Jezus Chrystus, nigdzie ten boski Mistrz nie jest tyle obecnym, co w osobach cierpiących. Czcij go w swoim chorym [...]. Wspomnij sobie, że Twoja pobożność o tyle tylko jest prawdziwą i szczerą, o ile pomnaża Twoją miłość bliźniego, poświęcenie, ofiarę z samej siebie”.
Mówiła również: „Idźcie do Kościółka, tam macie blisko Przenajświętszy Sakrament. Tam upadłszy ukorzcie się przed Wszechpotężnym Bogiem. On wszystko może, niczego nie odmówi...". 

W tym duchu, trwaliśmy w dziękczynnej adoracji, w której nie zabrakło też tradycyjnego śpiewu kolęd, różańca, z rozważaniami z Pisma Świętego oraz dziękczynienia Bogu za wszystkie łaski wyproszone dla osób cierpiących, samotnych i opuszczonych przez wstawiennictwo sł. Bożej Matki Kazimiery.

Adorację zakończyliśmy śpiewem Apelu Jasnogórskiego.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz