"Nasz Dziennik" - Modlitwa o beatyfikację

Każdy dzień uważaj jako ostatni zarobek na wieczność – powtarzała Czcigodna Sługa Boża m. Kazimiera Gruszczyńska. 31 grudnia przypada kolejna rocznica jej urodzin. 

31 grudnia 1848 r. przyszła na świat w Kozienicach. W kończącym się roku, 9 kwietnia, Papież Franciszek promulgował dekret dotyczący heroiczności cnót Kazimiery Gruszczyńskiej. – Jest to mobilizacja, aby zwłaszcza w rocznice związane z życiem i śmiercią naszej Matki wypraszać przez jej wstawiennictwo potrzebne łaski – podkreśla s. Lucyna Czermińska CSFA, wicepostulatorka procesu beatyfikacyjnego Czcigodnej Sługi Bożej Kazimiery Gruszczyńskiej. Matka Kazimiera Gruszczyńska założyła zgromadzenie Sióstr Franciszkanek od Cierpiących z inspiracji bł. Honorata Koźmińskiego, ojca Rodziny Honorackiej. 

31 grudnia br. w Kozienicach, gdzie znajduje się grób m. Kazimiery, siostry z założonego przez nią zgromadzenia oraz czciciele podziękują za dar jej życia. W modlitwie prosić będą także o rychłą beatyfikację matki Kazimiery, do której potrzeba cudu wyproszonego przez nią u Boga. – Zachęcamy wszystkich, których dotyka cierpienie fizyczne, moralne, duchowe, osoby oddające się posłudze chorym, którym też z pomocą spieszyła matka Kazimiera, aby Bogu za jej pośrednictwem polecali swoje intencje – mówi s. Lucyna Czermińska. Polecane prośby duchowe córki matki Kazimiery Gruszczyńskiej omadlają codziennie w nieustannej nowennie. 

Siostry proszą o przesyłanie próśb o modlitwę i informacji o otrzymanych łaskach na adres: Postulacja Sługi Bożej Kazimiery Gruszczyńskiej, ul. Wilcza 7, 00-538 Warszawa; e-mail: matkakazimiera.franciszkanki@gmail.com lub lucynacz@o2.pl. 

Z okazji świąt Bożego Narodzenia matka Kazimiera Gruszczyńska zawsze pisała listy okólne do sióstr. W jednym z nich wskazała m.in.: „Wsłuchujcie się, co Wam to Dzieciątko powie, a w tej stajence wszystko wymowne. Chciejcie się wsłuchać, zrozumieć i wolę Bożą spełnić, wtedy uradujecie Serce Najświętsze, a pokój w duszach waszych zagości. Czego z serca życzę i błogosławię”. – Zachęcam do lektury tych listów w okresie Bożego Narodzenia. Choć kierowane do zgromadzania, zawierają w sobie przesłanie do każdego, by jak najpiękniej i najgłębiej przeżyć czas spotkania z Dzieciątkiem Jezus – zwraca uwagę s. Lucyna Czermińska. Te i inne listy oraz pisma matki Kazimiery Gruszczyńskiej, która mówiła o sobie, że „jest dzieckiem krzyża”, zamieszczone są na stronie www.kazimieragruszczynska.eu. Pod tym adresem jest wiele materiałów szerzących dzieło życia matki Gruszczyńskiej. 

Małgorzata Bochenek

Artykuł opublikowany na stronie: https://naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/268117,modlitwa-o-beatyfikacje.html 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz