Po koncercie staropolskich pieśni pasyjnych dedykowanemu Matce Kazimierze Gruszczyńskiej...


Tyle w nas emocji po dzisiejszym koncercie staropolskich pieśni pasyjnych w wykonaniu Justyny Reczeniedi, Tomasza Warmijaka, Chór AVE i tria Con Passione, że... aż nie potrafimy ich spisać w krótkim poście. Na szczęście są piękne zdjęcia Marta Bryśkiewicz. 
A my gorąco dziękujemy:
- wspaniałej, niezwykle licznej (kościół św. Aleksandra w Warszawie pękał w szwach!!!) publiczności, która zgotowała nam gigantycznie długie owacje na stojąco i autentycznie chłonęła każdą nutę! 
- aniołom w ciele, czyli Siostry Franciszkanki od Cierpiących z Matką Generalną i s. dr Lucyną na czele, wszak to ich Założycielce - Kazimierze Gruszczyńskiej, "Wyjątkowej ze Śródmieścia" dedykowaliśmy koncert;    
- mediom i Dzielnica Śródmieście m.st. Warszawy za współfinansowanie projektu;    
- genialnemu kompozytorowi i aranżerowi Jerzemu Cembrzynskiemu za kolejną fascynującą przygodę. 

Z treścią koncertu korespondowała duchowość pasyjna m. Kazimiery, o której w swojej książce "Z ciemności do światła. Kazimiera Gruszczyńska wobec cierpienia" pisze Ojciec Zdzisław Józef Kijas OFMConv. Stąd na koncercie zaprezentowano tę pozycję; chórzyści otrzymali ją z autografem Autora, jako wyraz wdzięczności za  podjęty trud artystyczny.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz