Diecezjalny Dzień Modlitw o beatyfikację Czcigodnej Sługi Bożej Kazimiery Gruszczyńskiej

16 września z okazji 96. rocznicy śmierci Czcigodnej Sługi Bożej Matki Kazimiery Gruszczyńskiej Wicestarosta Powiatu Kozienickiego Małgorzata Beleska, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej im. Kazimiery Gruszczyńskiej w Kozienicach Elżbieta Czapla wraz z mieszkańcami Domu, złożyli kwiaty i zapalili znicze przy sarkofagu z doczesnymi szczątkami Matki Kazimiery w kościele pw. Świętego Józefa w Kozienicach.

Następnego dnia w kościele parafialnym pw. Świętego Krzyża w Kozienicach w Diecezjalnym Dniu Modlitw o beatyfikację Założycielki Zgromadzenia uczestnił Starosta Kozienicki Krzysztof Wolski i Wicestarostwa Małgorzata Belelska.

Uroczystą mszę świętą celebrował Ks. Biskup Marek Solarczyk.

Kazimiera Gruszczyńska przyszła na świat w Kozienicach 31 grudnia 1848 r. Od dziecka była peła ideałów i poświęcałą się dla innych w niełatwym czasie zaborów. Swoje powołanie odnalazła po zetknięciu się z patriotyczno-religijnym ruchem odnowy, zapoczątkowanym przez kapucyna - o. Honorata Koźmińskiego. Z jego pomocą stałą się jedną z czołowych postaci przełomu XIX i XX wieku na ziemiach polskich.

Źródło: Nasz Powiat, biuletyn informacyjny Starostwa Powiatowego w Kozienicach nr 8/2023 (wrzesień).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz