Międzynarodowe spotkanie u Sł. Bożej Matki Kazimiery Gruszczyńskiej

W dniach od 27 do 30 sierpnia 2014 r. Kozienice gościły przedstawicieli miast partnerskich ze Słowacji, Niemiec i Włoch. Jednym z punktu programu przewidzianego dla Gości była wizyta w kozienickim domu Sióstr Franciszkanek od Cierpiących, która miała miejsce 30 sierpnia w godzinach popołudniowych. Spotkanie zapoczątkowała s. Lucyna Czermińska krótkim wprowadzeniem w historię miejsca oraz przedstawieniem osoby Założycielki Zgromadzenia – Matki Kazimiery Gruszczyńskiej. Po tym wstępie Goście przeszli do Izby pamięci poświęconej Słudze Bożej, gdzie mogli obejrzeć pamiątki zachowane po tej wybitnej Kozieniczance.
Dla wszystkich zostały przygotowane drobne pamiątki: albumik – przewodnik po Izbie pamięci, pamiątkowy długopis i kubek. Na zakończenie wizyty Goście wpisali się do Księgi Pamiątkowej. Przedstawicielom miast partnerskich podczas tej wizyty towarzyszyli zastępcy Burmistrza: Pani Małgorzata Bebelska i Pan Igor Czerwiński.
Cieszymy się, że sława Sługi Bożej Matki Kazimiery Gruszczyńskiej zatacza coraz szersze kręgi, wychodząc poza granice naszej Ojczyzny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz