W Dniu Urodzin Matki Kazimiery u Matki Miłosierdzia

+
Brama Miłosierdzia.
Skarżysko Kamienna.

31 XII 2015/ 1 I 2016

27 grudnia 2015 roku w Skarżysku Kamiennej w Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia została otwarta Brama Miłosierdzia. Tym samym w tymże sanktuarium rozpoczęto nieustanną Adorację Najświętszego Sakramentu. Jedna z pierwszych nocy Adoracji Jezusa w Maleńkiej Hostii była czuwaniem Sióstr Franciszkanek od Cierpiących. Czuwanie rozpoczęłyśmy o godzinie 21 Apelem Jasnogórskim w Kaplicy Jezusa Miłosiernego. Wpatrując się w Biała Hostię, rozważałyśmy myśli Naszego Założyciela Błogosławionego Ojca Honorata rozmiłowanego w Eucharystii, uwielbiając Jezusa także śpiewem. Do Adoracji włączyli się także mieszkańcy Skarżyska Kamiennej, z którymi wspólnie odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia w intencjach polecanych na co dzień.
O północy, w Kaplicy Matki Bożej Miłosierdzia, Kustosz Sanktuarium Ks. Jerzy Karbownik odprawił Pasterkę Noworoczną. W tym czasie dwie z naszych Sióstr trwały przy Jezusie w Najświętszym Sakramencie. Po Mszy Świętej, Najświętszy Sakrament został przeniesiony do Kaplicy Matki Bożej, tam dalej trwała Adoracja.
Przed Obrazem Matki Miłosierdzia odmówiłyśmy różaniec rozważając radosne Tajemnice wsłuchując się w słowa Naszej Założycielki Sługi Bożej Kazimiery Gruszczyńskiej. Modliłyśmy się także Koronką do Matki Bożej Bolesnej, która jest modlitwą bliską Matce Kazimierze, prosząc w ważnych intencjach.
Godzina Czytań, Jutrznia, trwanie w milczącym spojrzeniu na Jezusa...
tak oto weszłyśmy w nowy czas, w Nowy Rok 2016, w Rok Miłosierdzia... - dziękując Bogu za otrzymane łaski, prosząc w polecanych intencjach, polecając Bogu tych, których nosimy w naszych sercach...
Łaską jest dla nas to, iż Boża Opatrzność pozwoliła nam przekroczyć Bramę Miłosierdzia w dniu, w którym w Naszej Rodzinie Zakonnej obchodziłyśmy 167 rocznicę urodzin Naszej Założycielki. Matka Kazimiera, którą dziś dane nam jest nazywać Sługą Bożą, urodziła się 31 XII 1848 w Kozienicach. Dziś odkrywamy Jej Osobę jako Świadka Miłosierdzia, a więc także Apostoła na ten Rok Łaski, Rok Miłosierdzia.
Jezu Miłosierny, i Ty, Miłosierna Matko, Maryjo...
- za przyczyną naszych Założycieli - Błogosławionego Ojca Honorata i Sługi Bożej Matki Kazimiery Gruszczyńskiej, prosimy o wysłuchanie naszych próśb, które z ufnością zanosimy...
JEZU, UFAMY TOBIE!
W czuwaniu wzięły udział Siostry ze wspólnot z Warszawy oraz z Kozienic.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz