ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY 2016 Z MATKĄ KAZIMIERĄ

W niedzielę wieczorem - 17ego lipca w progach Domu Generalnego Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek od Cierpiących w Warszawie przy ulicy Wilczej 7 zawitała grupa młodzieży przygotowująca się do ŚDM 2016. Gościmy grupę 19 osób, wśród nich są osoby z Polski, Słowacji, Wietnamu, Chile, Libanu i Syrii.
Program spotkania jest bardzo rozbudowany. Fundamentalna jest codzienna Eucharystia i wspólna modlitwa, oprócz tego są spotkania w kręgach, chwila dla bliźniego, wolny czas, czy zwiedzanie Warszawy, i poznawanie Polski. Cały projekt grupy tych młodych ludzi zawarty jest w ogromnym przedsięwzięciu jakim jest MAGIS 2016, program mający zalążek jezuicki, zatem związany z Ignacym Loyolą. Z łaciny, MAGIS - to więcej, lepiej, bardziej... zatem, znamienne są słowa‪ be MAGIS.
Niezwykle ważną częścią tego projektu, w którym bierze udział goszczona przez nas młodzież jest zapoznanie się, wejście, dotknięcie i doświadczenie Tajemnicy Cierpienia, która natomiast jest ściśle powiązana z naszym charyzmatem, jako Franciszkanek od Cierpiących. Nasi młodzi przyjaciele każdego dnia spędzają czas w Domu Św. Franciszka prowadzonym przez nasze Zgromadzenie, gdzie korzystają z gościnności Sióstr oraz samych pensjonariuszy. Młodzież ma również okazję zapoznać się z osobą Matki Kazimiery Gruszczyńskiej, Założycielki naszego Zgromadzenia. To bardzo piękne i cenne, że Matka Kazimiera ze Swym wstawiennictwem przez tych młodych ludzi może dotrzeć tak daleko...
Wszystkich przyjaciół Sługi Bożej Matki Kazimiery Gruszczyńskiej zapraszamy do wspólnej modlitwy za Jej przyczyną również w intencji Światowych Dni Młodzieży. Niech nasze westchnienia ku Niebu uczynią Matkę Kazimierę towarzyszką tych młodych ludzi na wszystkich krańcach świata!


Matko Kazimiero - wstawiaj się za nami!!! +
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz