W drodze z Matką Kazimierą


WSPOMNIENIE Z PIELGRZYMIEGO SZLAKU
Tuż po zakończeniu roku szkolnego, w pierwszych dniach wakacji na drogę z Zakroczymia do Nowego Miasta wyruszyła Piesza Pielgrzymka Honoracka, jak co roku gromadząc wiele młodych osób oraz braci i siostry ze Zgromadzeń Rodziny Honorackiej. 25 czerwca 2016 roku, Zakroczym i klasztor Braci Kapucynów zaczął tętnić życiem i żywiołem młodości, był to bowiem dzień zjazdu pielgrzymów.
Następnego dnia po Eucharystii w Kościele, wyruszyliśmy jak niegdyś wyruszył zeń Ojciec Honorat Koźmiński. W drodze rozważaliśmy Tajemnicę Miłości zatopioną pośród „zdrowasiek” tajemnic światła Różańca Świętego.
Wspólna wędrówka to czas poznawania się i wzajemnego ubogacania się. W tym roku posługę medycznych sióstr „od cierpiących” pełniły trzy nasze siostry - S. Krystyna, S. Dorota i S. Joanna.
Był to także czas i możliwość przedstawienia bądź przypomnienia osoby Matki Kazimiery Gruszczyńskiej, dziś już Sługi Bożej, która duchowo - w to mocno wierzymy - pielgrzymuje z nami co roku śladami Ojca Honorata. Dla niektórych, Matka Kazimiera stała się już kimś bliskim, świadczą o tym świadectwa osób, które dzieliły się z siostrami doświadczeniem Jej wstawiennictwa, jak też - ku naszej ogromnej radości i wzruszeniu, intencja Mszy Świętej odprawiona 29 czerwca na trasie Pielgrzymki - za Andrzeja o uzdrowienie z choroby nowotworowej za przyczyną Sługi Bożej Kazimiery Gruszczyńskiej. Zapewniamy, że w naszych wspólnotach zakonnych omadlamy te intencje! Matka Kazimiera „zagościła” w wielu domach i rodzinach w postaci modlitwy i wizerunku, którymi siostry dzieliły się ze spotkanymi ludźmi.
Nasze stopy w Nowym Mieście stanęły w dniu 30 czerwca, gdzie na również zakończenie, Pan Bóg zgromadził nas na wspólnej Eucharystii. Chcąc zostawić „ślad” obecności i wdzięczności siostry rozdały spotkanym osobom zakładki z krótką „myśl” naszej Założycielki, jak też „smycze” - ku przypomnieniu' o nas. Pozdrawiamy gorąco tych wszystkich, którzy spojrzeli choć raz na obrazek Naszej Matki Kazimiery i zachęcamy do duchowej łączności z modlitwie za Jej wstawiennictwem.
Matko Kazimiero Gruszczyńska - wstawiaj się za nami!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz