W NIEDZIELĘ W KOZIENICACH KONCERT PAPIESKI

W najbliższą niedzielę w kościele Św. Krzyża w Kozienicach będziemy mogli wysłuchać wyjątkowego koncertu poświęconego Św. Janowi Pawłowi II. Wystąpią m.in. Maciej Miecznikowski i Alicja Węgorzewska. Wstęp wolny.

W tym roku obchodzimy setną rocznicę narodzin Polaka, który został papieżem. Niestety koronawirus uniemożliwił organizację większości z planowanych obchodów. Jednak już w najbliższa niedzielę 2 sierpnia parafia Św. Krzyża w Kozienicach zaakcentuje tę ważną dla katolików datę i to w szczególny sposób. O godzinie 19:00 w kościele parafialnym rozpocznie się Koncert Papieski. 

W czasie koncertu zaprezentują się gwiazdy telewizyjne oraz operowe. Wystąpią m.in.Maciej Miecznikowski, Bogdan Kierejsza – skrzypce i Robert Grudzień - fortepian, organy. Na koncert zaprasza przyjaciół ze sceny Alicja Węgorzewska dyrektor Warszawskiej Opery Kameralnej. - Zapraszamy każdego, kto chce wysłuchać wysokiej klasy artystów i jednocześnie uczcić Św. Jana Pawła II i Sługę Bożą Matkę Kazimierę Gruszczyńską – mówił proboszcz Chojnacki.

W programie artyści zaprezentują: Pieśni Maryjne, chrześcijańskie i te najbardziej ukochane przez Jana Pawła II: Barka, Ave Maria, Z dawna Polski Tyś Królowo, Matka Boska Śnieżna ratuj, nostalgiczne utwory skrzypcowe oraz kompozycje Roberta Grudnia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz